muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Archiwum wiadomości

Fani EL-Muzyki protestują...

Fani EL-Muzyki protestują...

Dodano: 2010-11-13, przez Marqs
Bez możliwości pożegnania ze słuchaczami, bez słowa wyjaśnienia, czy podziękowania ze strony Polskiego Radia, pod płaszczykiem manipulacji przy ramówce znika z anteny el-muzyka i głos redaktora Jerzego Kordowicza.
Muzyka elektroniczna to gatunek niszowy, nie mieszczący się w mainstreamie produkcji fonograficznej. Radiofonia publiczna po raz kolejny udowadnia, że nie rozumie swojej misji, jako uzupełniania głównego nurtu popkultury o wartościowe gatunki, istniejące jednak na obrzeżach rynku.
Redaktor Jerzy Kordowicz dzięki swoim audycjom w Polskim Radiu spopularyzował muzykę elektroniczną, el-muzykę. W latach 90-tych XX wieku dzięki audycji "Top Tlen" i jej formule listy przebojów polskich wykonawców faktycznie zintegrował krajowe środowisko twórców tego gatunku.
Programy Jerzego Kordowicza były dla wielu słuchaczy jedynym źródłem wiedzy o wykonawcach ich ulubionej muzyki, jedynym miejscem w mediach, gdzie mogli ją odkryć i usłyszeć. Jedna arbitralna decyzja spowodowała, że ci słuchacze to źródło stracili.
Media publiczne znów pokazały, że nie są zainteresowane potrzebami swoich odbiorców. Zaprotestujmy przeciw takiej sytuacji!

Akcja na Facebook:


Od redakcji

Jesteśmy z Wami od grudnia 2004 roku!

Tak, niedługo pstryknie nam 9 lat. Wiele się pozmniało, jednak strona jest wierna el-muzyce i swoim fanom. Chcielibymy podziękować wszystkim, z którymi jesteśmy i dla których ten serwis powstaje. Jak widać zachowaliśmy swój niekomercyjny charaker mający na celu jedynie popularyzację klasycznej muzyki elektronicznej w internecie.

Czy chcemy się rozwijać - tak. Piszcie do nas. Napiszcie czego nam brakuje, co warto promować. Jak często nas odwiedzacie i jaką muzykę tworzycie lub chcielibyście tworzyć.

Zapraszamy

czytaj więcej...