muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Archiwum wiadomości

Maciej Braciszewski o początkach Państwa Polskiego

Dodano: 2010-11-10, przez Marqs

Maciej Braciszewski z Gniezna, po sukcesie płyty "A.D.966" wraca po dwóch latach do swojego projektu. Kolejne płyty "A.D.1000" i "A.D.1025" zamkną tryptyk, który opowiada w sposób muzyczny o początkach Państwa Polskiego. Obecnie został zaprezentowany krążek"A.D.1000 - Promo CD" podczas audycji w EL-Stacji i jest on również dostępny na portalu www.gniezno.com.pl jak i w netlabelu M-Rec... Płyta "A.D.1000" będzie dostępna w 2011 roku.  "Wiele osób pytało się w meilach lub osobiście, dlaczego nie kontynuuje tematyki "A.D.966". Gniezno jest kolebką polskiej państwowości i stąd wywodzą się korzenie Polski . W lipcu tego roku zostałem zmobilizowany na tyle silnie, że zacząłem komponować nowy materiał z cyklu "A.D."Cykl ten przedstawia w sposób muzyczny, początki państwa polskiego a każde z nagrań jest swoistą opowieścią o danym wydarzeniu czy  postaci.Na albumie "A.D.1000" pojawią się zatem nagrania takie "Święty Wojciech", "Bolesław Chrobry" czy też "Zjazd Gnieźnieński", których zadaniem będzie przybliżyć słuchaczowi, właśnie ten okres dziejów polski...." - opowiada Maciej Braciszewski. 

Informację o serii "A.D." na stronie: http://mbraciszewski.socjum.pl

Marqs

Od redakcji

Jesteśmy z Wami od grudnia 2004 roku!

Tak, niedługo pstryknie nam 9 lat. Wiele się pozmniało, jednak strona jest wierna el-muzyce i swoim fanom. Chcielibymy podziękować wszystkim, z którymi jesteśmy i dla których ten serwis powstaje. Jak widać zachowaliśmy swój niekomercyjny charaker mający na celu jedynie popularyzację klasycznej muzyki elektronicznej w internecie.

Czy chcemy się rozwijać - tak. Piszcie do nas. Napiszcie czego nam brakuje, co warto promować. Jak często nas odwiedzacie i jaką muzykę tworzycie lub chcielibyście tworzyć.

Zapraszamy

czytaj więcej...