muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Archiwum wiadomości

Elektroniczny Weekend

Dodano: 2011-08-10, przez Marqs

 

W dniach 20 i 21 sierpnia 2011 roku (tj. sobota i niedziela) w Amfiteatrze Letnim w Mogilnie odbędzie się "Elektroniczny Weekend".

Organizatorzy imprezy to Radio EL-Stacja, Mogileński Dom Kultury i Centrum Kultury "Scena To Dziwna" w Gnieźnie.

Chciałbym bardzo, by ta impreza była zjawiskiem cyklicznym, corocznym. W tym roku podczas dwóch wieczorów spotkamy się z muzyką elektroniczną. Specjalnie dobrano 7 różnych wykonawców, by zaprezentowane koncerty były różnorodne, ciekawe i bogate w doznania. Widowisko oferujące nie tylko dźwięk ale i obraz poprzez światła i wizualizacje, zapadnie na długo w pamięci widzów.

Muzyka elektroniczna potrafi uspokoić, zaciekawić i pobudza nasze zmysły. Bywa spokojna ale i taneczna. Warto dodać, że wykonawcy tej gałązki muzyki nic nie ogranicza, może w całym spektrum realizować swój pomysł na muzykę.

EL-Stacja stawia na promocje ludzi młodych a zarazem zdolnych, mających już za sobą dorobek artystyczny w postaci własnych płyt, utworów prezentowanych lub też nie. Spośród tych młodych ludzi wybrałem Jakuba Fijaka (Szklarska Poręba) Piotra Lewandowskiego i Michała Matusiaka (oboje z Warszawy) i Aleksandra Lasockiego (Szczecin). Zaprosiłem również artystów którzy znani są w świecie el-muzyki a są nimi Maciej Braciszewski (Gniezno), Robert Kanaan (Gdańsk) i Jarosław Degórski (Szczecin). Ta trójka grała już dla mogileńskiej publiczności.

Patronatem muzycznym imprezę objął ROLAND POLSKA. Patronatem medialnym objęli: PAŁUKI.TYGODNIK.PL, MOGILNO.IN, EMOGILNO.PL, GMINATV.PL, EL-STACJA.PL, MOOZA.PL, GNIEZNO.COM.PL.

Jako współorganizator serdecznie Państwa zapraszam!


Strona internetowa imprezy http://elektronicznyweekend.dl.pl

Marek Kwiatkowski - Marqs

http://el-stacja.pl

Od redakcji

Jesteśmy z Wami od grudnia 2004 roku!

Tak, niedługo pstryknie nam 9 lat. Wiele się pozmniało, jednak strona jest wierna el-muzyce i swoim fanom. Chcielibymy podziękować wszystkim, z którymi jesteśmy i dla których ten serwis powstaje. Jak widać zachowaliśmy swój niekomercyjny charaker mający na celu jedynie popularyzację klasycznej muzyki elektronicznej w internecie.

Czy chcemy się rozwijać - tak. Piszcie do nas. Napiszcie czego nam brakuje, co warto promować. Jak często nas odwiedzacie i jaką muzykę tworzycie lub chcielibyście tworzyć.

Zapraszamy

czytaj więcej...