muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Archiwum wiadomości

Nowa płyta Maćka Szymczuka

Nowa płyta Maćka Szymczuka

Dodano: 2013-02-27, przez Marqs

28 lutego ukaże się nowa płyta Maćka Szymczuka pt. Clouds, która w doskonały sposób rozwija kontemplacyjne tematy zainicjowane na wydanej w 2011 roku płycie Ways. Choć na okładce pojawia się tylko nazwisko Maćka, na płycie roi się od gości, których energia i pomysły dopełniają 14 nowych kompozycji.


W swoich dotychczasowych projektach muzycznych Maciek splata ambient, muzykę etniczną i eksperymentalną elektronikę w atmosferyczną muzykę na pograniczu snu i jawy. Podobnie jest na Clouds. Muzyka, którą tu odnajdziemy jest zmienna - jak natura tytułowych chmur. Bywa delikatna, eteryczna i zwiewna, by za moment zagrzmieć burzowo i mrocznie - co odzwierciedla już sama okładka. Mimo różnorodności słyszalnej w poszczególnych utworach, wszystko splata się w spójną całość, sprzyjając wyciszeniu i medytacji, bo i więcej tu muzycznych plam, w których można się zatracić, niż porywających rytmów. Płyta wręcz idealnie kojąca.

Zapraszamy do wysłuchania trzech utworów promujących Clouds

https://www.youtube.com/watch?v=VAGhoW7cPbg

https://www.youtube.com/watch?v=EmECkKY_RJA

https://www.youtube.com/watch?v=AwtInrOVOXk

Do Clouds dołączono muzyczny bonus - CDR Rare species. Vol. 1, na którym oprócz zremiksowanych utworów z Clouds (autorstwa Andrew Lagowskiego, Blare For A, Dead Factory, Michaela Hoffmanna i Xenoton), znajdziemy kilka remiksów Maćka - zrobionych m.in. dla kIRk i Echoes Of Yul. Oprócz tego - jego utwory umieszczane na różnych wydawnictwach oraz te wcześniej niepublikowane - wszystkie pierwszy raz zebrane na jednej płycie. Niewątpliwa gratka w limitowanej ilości stu egzemplarzy.

Wersję koncertową nowych (i nie tylko) utworów będzie można usłyszeć podczas występu Maćka Szymczuka w Tychach. Koncert odbędzie się 22 marca o godzinie 19.00 w Miejskim Centrum Kultury (ul. Bohaterów Warszawy 26). Na scenie zobaczymy także Mariusza „Ozia" Orzechowskiego, który wystąpił gościnnie na nowej płycie Maćka.

Szczegóły na stronach:

www.mszymczuk.pl

http://zoharum.com/

Płyta do nabycia na stronie http://www.alchembria.pl/

Od redakcji

Jesteśmy z Wami od grudnia 2004 roku!

Tak, niedługo pstryknie nam 9 lat. Wiele się pozmniało, jednak strona jest wierna el-muzyce i swoim fanom. Chcielibymy podziękować wszystkim, z którymi jesteśmy i dla których ten serwis powstaje. Jak widać zachowaliśmy swój niekomercyjny charaker mający na celu jedynie popularyzację klasycznej muzyki elektronicznej w internecie.

Czy chcemy się rozwijać - tak. Piszcie do nas. Napiszcie czego nam brakuje, co warto promować. Jak często nas odwiedzacie i jaką muzykę tworzycie lub chcielibyście tworzyć.

Zapraszamy

czytaj więcej...