muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Archiwum wiadomości

Nowy album Andymiana

Nowy album Andymiana

Dodano: 2013-06-10, przez Marqs
Andymian - "Ładna dla Nieba, wredna dla Piekła" / Atlantis - Journey To The Abyss Of Time" - nowy dwupłytowy box CD

„Ładna dla nieba, wredna dla piekła" - taka jest kobieta, gdy chce, bo czasem jest zupełnie inaczej. Elżbieta stanęła przy mikrofonie i swobodnie nagrała rytmiczne układy sylab, do których Andrzej dopisał muzykę. Nie zostawiła jednak kompozycji w spokoju i stanęła przy mikrofonie ponownie, by dodać słowa. Są one krótkie, często ograniczone do przytyku, jak: „Księżyc bredzi po swojemu", lub wyznania: „Wiersze mają buty i chodzą za mną". Wokalnie raz upodabnia się do radosnego fletu (jej naturalne rejestry), innym razem do ciężkiego westchnienia. Czasem wibruje w stronę egzotycznej melodii, a czasem po prostu szepcze. Intrygujący dialog instrumentów z naturalnym głosem.

Atlantyda - to świat, który Andrzej zawsze chciał opisać muzycznie. Wydaje mu się być miejscem idealnym, rajem na ziemi dla każdego człowieka. Ten świat przestał istnieć, ale być może został w sferze marzeń, które warto mieć jak bilet lub drogowskaz do życiowej wędrówki. Często zapominamy o tym, co nas łączy, pędzimy i błądzimy w tańcu przeznaczenia. Dlatego muzyka przypomina o utraconym raju, a płytę zamyka głos z podróży do otchłani czasu... 65-minutowa suita, która odwołując się do wyobraźni słuchacza, przenosi go w odległe czasy starożytnego świata lub jeszcze dalej - w głąb przeszłości.

Album wydany w estetycznym kartonowym etui. Patronat medialny: Radio EL-Stacja, portal muzyczny ProgRock.

Od redakcji

Jesteśmy z Wami od grudnia 2004 roku!

Tak, niedługo pstryknie nam 9 lat. Wiele się pozmniało, jednak strona jest wierna el-muzyce i swoim fanom. Chcielibymy podziękować wszystkim, z którymi jesteśmy i dla których ten serwis powstaje. Jak widać zachowaliśmy swój niekomercyjny charaker mający na celu jedynie popularyzację klasycznej muzyki elektronicznej w internecie.

Czy chcemy się rozwijać - tak. Piszcie do nas. Napiszcie czego nam brakuje, co warto promować. Jak często nas odwiedzacie i jaką muzykę tworzycie lub chcielibyście tworzyć.

Zapraszamy

czytaj więcej...