muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Archiwum wiadomości

The Blitz Kids Party vol. II

Dodano: 2016-08-26, przez Marek

SynthNoir Booking & Promotion oraz Klub U Bazyla zapraszają wszystkich miłośników synthpopowych brzmień, wielbicieli nurtu New Romantic i syntezatorowej muzyki lat 80ych na kolejną edycję imprezy - The Blitz Kids Party vol. II. 

termin: 23 stycznia 2016 (sobota)
gdzie: Klub U Bazyla, ul. Św.Wojciech 28, 61-749 Poznań
start:19:00
bilety: 30 PLN (do nabycia przy wejściu do klubu)


Tym razem zagrają dla was:
1. synthpopowy duet z Norwegii - ARGH
2. nasza rodzima kapela The Digital Angel
3. oraz solowy artysta Glenn Main Henriksen, również z Norwegii

Przed i po występach czas umilą wam djskie sety, o które zadbają dr Steffan (The Digital Angel) oraz DJ Alex Hunter (Dark Asylum Team). 

Patronat medialny nad imprezą objęli:
EL-Stacja
Rockserwis.fm
Alternation
BloodArt
Dark Planet
Jadę Na Koncert
Klimatyczne.pl Dark Shop
Polish Independent Scene
Salon Muzyczny RIFF
MOOZA.pl

ARGH 
Jest to synthpopowy duet z Norwegii tworzony przez wokalistę Andreasa Rønbecka oraz klawiszowca Glenna Maina Henriksena. W ich twórczości słychać bardzo duże wpływy synthpopu z lat 80ych, a głos wokalisty od razu wywołuje skojarzenia z A-ha, Depeche Mode, Ultravox, OMD czy Human League. Zespół do tej pory wydał tylko jeden album "Night in the city" (2014), którego producentem jest Isak Rypdal z Electro Spectre. Jednak jak poinformował nas duet, to przed styczniowym koncertem w Poznaniu, powinien być gotowy ich kolejny pełny studyjny krążek. Będzie to drugi występ zespołu w Polsce. Pierwszy odbył się 8 sierpnia 2014 roku podczas Festiwalu 'Elektroniczny Weekend" w Mogilnie.

https://www.facebook.com/arghband
https://arghmusic.wordpress.com/
https://soundcloud.com/argh-synthpop-duo

THE DIGITAL ANGEL
Wrocławski zespół electro/gothic rockowy, który powstał w 2006 roku jako muzyczny projekt Steffana, wokalisty, kompozytora i autora tekstów. The Digital Angel to niebanalne połączenie tradycyjnego rocka gotyckiego z elementami nowoczesnej elektroniki, a dzięki partiom gitary nawiązujące również do rocka progresywnego. Oryginalne brzmienie zespołu spotkało się z dużym zainteresowaniem publiczności oraz DJ'ów z szeroko rozumianej sceny muzyki dark independent w kraju i za granicą. W 2009 roku zespół rozpoczął działalność koncertową występując m.in. u boku czeskiego XIII. Stoleti czy polskiego Fading Colours. Utwór "Zita" został wybrany jako ścieżka dźwiękowa do klipu promującego największą DJską imprezę w Polsce - Gothomanię. Zespol ma na swoim kącie dwa albumy: "Affirmation Of Life" (2013) i "On The Side Of The Angels" (2010). 

https://www.facebook.com/DigitalAngelBand
https://www.youtube.com/user/TheAngelusSilesius/videos

GLENN MAIN
Norweski twórca instrumentalnej muzyki syntezatorowej, który często określany jest norweskim Jean Michel Jarrem. W twórczości Glenna, oprócz francuskiego wirtuoza, można usłyszeć silne wpływy innych artystów jak: Kitaro, Klaus Schulze, Vangelis i Pink Floyd. Glenn jest prawdziwym artystą scenicznym, który ma bardzo dobry kontakt z publicznością. Nie bądźcie więc zaskoczeni gdy podczas występu wyjdzie do zebranej pod sceną publiki, ze swoim nieodłącznym Keytarem.

https://www.facebook.com/glenntronics
https://soundcloud.com/glennmain

Od redakcji

Jesteśmy z Wami od grudnia 2004 roku!

Tak, niedługo pstryknie nam 9 lat. Wiele się pozmniało, jednak strona jest wierna el-muzyce i swoim fanom. Chcielibymy podziękować wszystkim, z którymi jesteśmy i dla których ten serwis powstaje. Jak widać zachowaliśmy swój niekomercyjny charaker mający na celu jedynie popularyzację klasycznej muzyki elektronicznej w internecie.

Czy chcemy się rozwijać - tak. Piszcie do nas. Napiszcie czego nam brakuje, co warto promować. Jak często nas odwiedzacie i jaką muzykę tworzycie lub chcielibyście tworzyć.

Zapraszamy

czytaj więcej...