muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Archiwum wiadomości

Piąty Elektroniczny Weekend w Mogilnie

Dodano: 2016-08-26, przez Marqs
Kolejna edycja Elektronicznego Wekendu przed nami. Już po raz piąty w mogileńskim Amfiteatrze Letnim zagrają wykonawcy muzyki elektronicznej. Tym razem czekają nas dwa koncerty dwóch muzyków z Polski i poprzedzające je jam session. Będziemy gościć Michała Matusiaka z Warszawy, który używa pseudonimu scenicznego Michael Kaiss i Mariusza Wasilewskiego z Wrocławia, który nazwał swój projekt muzyczny - KATOD. Obydwaj prezentują trochę inne spojrzenie na muzykę elektroniczną. KATOD używa w swoich kompozycjach między innymi syntezatorami także komputery Commodore C-64 jak również gitar. Mariusz nie tylko jest klawiszowcem ale również gitarzystą i doskonałym inżynierem dźwięku. Michał trafia idealnie w gusta osób lubiących klasyczną muzykę elektroniczną, pełną brzmień, rytmu i melodii. Zarówno Mariusz jak i Michał nie są początkującymi muzykami ale komponowaniem muzyki zajmują się już od dość dawna. Ich dopracowany warsztat twórczy jak i bogate instrumentarium na pewno pozwolą na przedstawienie się wykonawców mogileńskiej publiczności w pełnej krasie. Koncerty rozpoczną się od godziny 21:00 w sobotę 20 sierpnia. Tradycją już jest, że oprócz samej muzyki, słuchacze będą mogli podziwiać profesjonalne show laserowe przygotowane przez firmę PVision z Gniezna, którą w tym roku również zadba o wrażenia wizualne podczas koncertów. Zapowiada się ciekawe show, bogate w brzmienia muzyki elektronicznej i grę światła, laserów, które polecam Państwu przeżyć osobiście tutaj na miejscu w Amfiteatrze. Wstęp jak zwykle na "Elektroniczny Weekend" jest wolny, a całość będzie transmitowana i rejestrowana przez EL-Stację. Organizatorami imprezy są Mogileński Dom Kultury i radio EL-Stacja. 

Do zobaczenia!

Od redakcji

Jesteśmy z Wami od grudnia 2004 roku!

Tak, niedługo pstryknie nam 9 lat. Wiele się pozmniało, jednak strona jest wierna el-muzyce i swoim fanom. Chcielibymy podziękować wszystkim, z którymi jesteśmy i dla których ten serwis powstaje. Jak widać zachowaliśmy swój niekomercyjny charaker mający na celu jedynie popularyzację klasycznej muzyki elektronicznej w internecie.

Czy chcemy się rozwijać - tak. Piszcie do nas. Napiszcie czego nam brakuje, co warto promować. Jak często nas odwiedzacie i jaką muzykę tworzycie lub chcielibyście tworzyć.

Zapraszamy

czytaj więcej...