muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Rad - Quadrivium Odyssey

Rad

Quadrivium Odyssey

rok wydania: 2008

Płytka Quadrivium Odyssey autorstwa Rad'a w pierwszych dwóch minutach zaczyna się dla słuchacza dosyć tajemniczo, spokojnie, dużo efektów dźwiękowych i do tego klimaty niczym z starych płyt Jarre'a. Dopiero po dwóch minutach słuchania zaczyna się właściwe rozwinięcie utworu jedynego na tej płytce. Tutaj słychać nagłe przejście z klimatu spokojnego do bardziej rytmicznego. Wciąż jednak wokół uszu słyszymy tajemnicze efekty dźwiękowe do których dochodzi Vocal.
Autor niczym z snu wprowadza nas w subtelne pobudzenie, bawiąc się dźwiękami. „Solówki" są zagrane perfekcyjnie i wtapiają się w ogólny klimat płytki. W siódmej minucie następuje chwilowe uspokojenie klimatu, kompozytor jakby zmienia klimat utworu, jednak nadal słychać dużo efektów (czyżby troszkę nie za dużo?).W kolejnych minutach możemy usłyszeć ciekawą dla ucha sekwencję dźwięków. Płytka jednak nie staje się monotonna mimo długości utworu. „Rad" wprowadza przejścia, których prawie w ogóle nie usłyszymy, chyba że głęboko wsłuchamy się w płytkę. To duży plus.
Płytka kończy się spokojnymi tonami i Vocalem w tle. Dodając co ważne płyta została połączona w jedną suitę stąd te łagodne przejścia...
Jak dla mnie płytka w skali do 10 daje 8. Ładnie dopracowana i przyjemna w odbiorze. Dodatkowy plus, że płytkę można pobrać za darmo z portalu Jamendo!


Dawid Dyga

« powrót