muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Michel Huygen & Fernando Jimenes Del Oso - Astralia

Michel Huygen & Fernando Jimenes Del Oso

Astralia


Twórczość Michela Huygena nie wszystkim może przypaść do gustu. Artysta ukrywający sią pod pseudonimem Neuronium wykonuje el-muzykę, ktorą sam nazywa space psychotronic music, lecz jeśli pozwolimy muzyce "przemawiać" do nas po głębszym wsłuchaniu, może sie okazać iż nie da się przejść obok niej obojętnie, albo się jej nie polubi, albo się ją pokocha z całego serca.

Neuronium nie jest nowicjuszem jeśli chodzi o "wizje" muzyczne. Osobiście dla mnie jest to artysta, który jako jeden z nielicznych potrafi nagrać sugestywny album pełen skojarzeń, uniesień, pełnych ciekawych wrażeń słuchowych. Michel Huygen zaistniał ponad 20 lat temu na rynku el muzyki i przez te lata wykonuje swoja własną niepowtarzalną muzykę.

Płytka, ktorą poleciłbym jako jedną z wielu jest "Astralia" wydana jako 24 album Neuronium w 1995 roku. Na albumie tym gościnnie wystąpił Fernado Jimenes del Oso, który użycza swojego głosu w utworze tytulowym i pierwszym "Regresion Temporal", dalej mamy tajemniczego "Keopsa", "El Vuleo De Horus", El Faraon Trieste" tytułowa "Astralia" ponad 24 minuty wspaniałej podróży, poprzez wnętrze.

CD urzeka głębią dżwięków, nastrojem wewnętrznym spokojem, lecz nie jest to album dla wszystkich słuchaczy. Niektórych może odstraszyć monotonność albumu, ale płytka była pomyślana jako remedium na stres, nerwowość, zmęczenie.

Muzyka na tym albumie pełna tajemniczych dźwięków wspaniale nadaje się do słuchania w ciszy, samotności, przy zgaszonym świetle.

Nie jest łatwo napisać o takiej muzyce, zachęcić do wysłuchania - ja się odważę - polecam.
Yaroo

« powrót