muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Solitude - Ambient Guitar

Solitude

Ambient Guitar

rok wydania: 2002

 Zacznę nietypowo, bo i CD "Ambient Guitar" autorstwa Solitude jest całkowicie nietypowym wydawnictwem. Nie jest to muzyka całkowicie elektroniczna, materiał zawarty na tej płycie zawiera w sobie różne gatunki muzyki. Znajdziemy tutaj ambient, lo-fi ale też wiele jest w tej muzyce wiele poszukiwań i eksperymentu muzycznego.

Projekt Solitude nie jest debiutantem na polskiej scenie, chociaż krążek ten jest pierwszym wydawnictwem tegoż zespołu. Solitude jest ambientowo-ekserymentalnym projektem nagranym przez Jacka Sprucha (E=Motion) oraz Jerzego Jurę. Panowie poznali się na studiach i mając za sobą doświadczenia w formacjach rockowych postanowili wydać coś zupełnie inowacyjnego i taki jest właśnie ten album, jest inowacyjny.

Krążek zawiera 45 minut muzyki ambientowo-gitarowej zawartej w trzech kompozycjach. Muzyka składa się z brzmień całkowicie różnych, są ambientowe dźwięki, solowki ekperymentalne Jerzego Jury na gitarze oraz próbki gitar przygotowane specjalnie na te wydawnictwo przez Jacka Sprucha.
 
Poprzez połączenie rożnych gatunków muzycznych oraz doświadczenia muzyków powstała płyta bardzo ciekawa, inowacyjna, nosząca znamiona odkrywczego eksperymentu. Album nie jest  jednak przeznaczony dla wszystkich, jest dla osób, które poszukują nowego oblicza muzyki elektronicznej, ciekawych wrażeń słuchowych i czegoś innego odkrywczego - dla innych album może sie wydawać zbyt eksperymentalny. Moim zdaniem jest to ze wszech miar udany eksperyment.


 
listopad 2004

Płyta do nabycia w sklepie: www.underwatermusic.of.pl/
 

 
Yaroo

« powrót