muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Remote Spaces - Silos

Remote Spaces

Silos

rok wydania: 2004

Nieziemska... Po prostu nieziemska. Przyznam się szczerze, że nie słuchałem Remote Spaces wcześniej, ale
to co usłyszałem teraz przeszło moje oczekiwania.

Pierwszy utwór, a właściwie pierwsza jego połowa, to wprowadzenie do całości... Niby spokojny kawałek, ale zapowiada coś większego, jakby już miało się rozpocząć, ale... jeszcze nie teraz. W drugiej połowie jest to co misie lubią najbardziej - miodek. Piękna perskusja, odgłos niby latarni, niby statku brzmiący gdzieś w oddali we mgle... Właściwie to chciałem sobie zapętlić to w nieskończoność, ale na szczęście dałem szansę pozostałym utworom.
Miałem rację. Kolejne utwory tworzą harmonijną całość z pierwszym. Właściwie nie ma wyczuwalnych przejść między utworami. Zmieniają się jakby tematy, co wyróżnione zostało tytułami utworów.
Raz spokojnie, z jednym dźwiękiem prowadzącym, raz żywiej. Dopiero piąty, najdłuższy utwór na płycie, wprowadza drobną odmianę. Niewątpliwie zasługuje na miano utworu tytułowego.
Ostatni utwór piękną gitarą elektryczną zamyka całość jaką stanowi płyta.
  
Nie znając się na instrumentarium, śmię powiedzieć, że to co panowie z Remote Spaces wykorzystują przy tworzeniu muzyki, wykorzystują w 100%. Różnorodność brzmień, dźwięki naśladujące naturę, wszystko po prostu jest perfekcyjne.

Płyta przenosi gdzieś w nieznane... nieziemska. No i do tego jak wydana: dvd case slim, piękna okładka, nadruk na płycie, wkładka...

Płyta do nabycia na stronie: www.requiem.terra.pl, cena: 29+5zł koszty wysyłki.

Slipi
Slipi

« powrót