muzyka elektroniczna, el-muzykamoog

Bas B. Broekhuis - The Escher Drawings

Bas B. Broekhuis

The Escher Drawings

rok wydania: 1991

Muzyczne wyobrażenia przybierają czasami różne formy i kształty, płytka Basa B. Broekhuisa "The Esher Drawings", jest wspaniałą podróżą po nieznanych odległych wspomnieniach, pejzażach, obawach i nadziejach...

Nieprzypadkowo wstęp ma taką właśnie formę, istnieją płyty rożnorodne, wizje kształtowane poprzez dobór barw, których granica to nasza wyobrażnia.
CD "The Esher Drawings" została wydana w 1991 roku, rok 2004 przyniósł wznowienie tego albumu i bardzo dobrze gdyż płyta warta jest częstego słuchania.

Kompozycje tworzą wspólna opowieść, jest to opowieść pełna poszukiwań i marzeń, tytuły utworów mają wspólną nazwę. Części 1-8 pobudzają wyobraźnie, na płycie odnajdziemy krótkie kompozycje tworzące spójną całość.
Utwory z odrobiną dynamiki przeplatają się z kompozycjami, spokojnymi, relaksującymi, pełnymi różnych skojarzeń.

Dawno nie było albumu tak sugestywnego w muzyce elektronicznej.
Płyta "The Esher Drawings" to płyta pełna poszukiwań, jest to także hołd dla genialnego malarza, grafika Mauritsa Cornelisa Eschera, który ilustrował matematyczne teorie, poszukiwał w swojej twórczości czwartego wymiaru.
Na krążku "The Escher Drawings" Bas.B Broekhuis również poszukuje czwartego wymiaru ale używa do tego innych środków, malując na syntezatorach.
Czy się to autorowi kompozycji udało? Po wysłuchaniu albumu będziecie znali odpowiedź.


Grudzień 2004
 
Yaroo

« powrót